Větrná energie

Vítr jako další z možností alternativní výroby elektrické energie umožnuje výroby naprosto bezodpadovou technologii a bez jakéhokoliv prokazatelného vlivu na životní prostředí. Jedná se většinou o stavby tzv. "dočasné" a jsou umístovány na "větrných" místech. Většinou se jedná o vyšší místa, která zachytávají intenzivnější a trvalejší  "vítr" a tím dosahují stabilnější a rovnoměrnější výroby el.ektrické energie.

V Albrechticích stojí moderní větrná turbína hned vedle torza dávného větrného mlýna. Torzo je zde jako připomínka dávné prozíravosti a technického umu našich předků

 

Existuje řada různorodých názorů na umistění větrných elektráren a jejich vliv na  "krajinu", ale jedná se o naprosto unikátní zdroj přírodní síly, který je alternativní protipól např. zdrojů spalujících fosilní paliva. V České republice je tento přírodní zdroj  v dloudobé "nelibosti" a přestože, např.sousední země jsou již řadu let před námi s instalací a využíváním tohoto alternativního zdroje v Čechách bohužel  "vítězí" česká malost, úřední opatrnost, lobismus a aktivity "strážců přírody".

Jakoby člověk se svojí aktuální potřebou el.energie nebyl součástí "přírody" ? Existují "specialisté" v oboru živnotního prostředí, kteří jsou evropskými i světovými odborníky na vliv životního prostředí a ani ti stojíc po našem boku , za podpory svých renomovaných a uznávaných prací v Čechách a v zahraničí , nebyli schopní  překonat "odpor" místních lidí  na Frýdlantsku k výstavbě větrných elektráren.

Nyní ti samí lidé "dostanou" darem od Polska větrnou farmu nevídaných rozměrů, počtů a výkonu a budeme přihlížet výrobě el.energie na bogatynských pláních. Ano v Čechách jsme uchránili krajinu před výstavbou větrných elektráren.

Zvítězil rozum ??

Novinky

SOUTĚŽ MUZEA !!

14.4.2016

 

MUZEUM ENERGIE VELKÉ HAMRY
Vyhlašuje pro dětské školní kolektivy
Výtvarnou soutěž :

,, MALUJEME MUZEUM ,,...
Navštivte do 31.5.2016 naše muzeum, jakoukoliv výtvarnou technikou
ztvárněte obrázek z expozice muzea , do 5.6.2016 dodejte do muzea max. 5 ks Vámi vybraných obrázků. Ze všech pak komise složená ze
zaměstnanců a příznivců muzea vybere 3 nejlepší a tyto pak odmění peněžitou výhrou
1.místo…….2500 ,- Kč

2.místo …….1500 ,- Kč

3.místo …….1000 ,- Kč

Výherci budou zveřejněni na všech
informačních kanálech , které máme k dispozici a osobně jim bude předána cena , kterou budou moci využít například jako příspěvek na školní výlet
PŘEJEME HODNĚ ÚSPĚCHU
Objednávky termínu návštěvy a info o soutěži zde :
Telefon : 607 872 242 p.Schulz
E-mail : muzeumenergie@seznam.cz

 

PRÁZDNINOVÝ PROVOZ MUZEA

17.12.2015

Hledáte program na vánoční prázdninový pobyt ???

Naše muzeum bude pro Vás otevřeno v těchto dnech :

26.12.      10.00 – 16.00 hod

27.12.      10.00 – 16.00 hod

28.12.      10.00 – 16.00 hod

29.12.      10.00 – 16.00 hod

30.12.      10.00 – 16.00 hod

2.1.           10.00 – 16.00 hod

3.1.           10.00 – 16.00 hod

 

Těšíme se na Vaší návštěvu ………….

 

 

II.ročník soutěže o 5.000 ,- Kč má svého vítěze !!!!!

1.6.2015

 
Pro letošní ročník soutěže se jím stala 6.třída z Josefova Dolu pod vedením paní učitelky Titěrové a to s ohromujícím počtem 17381 kusů sebraných baterií různých druhů a velikostí.
Dalí pořadí :
2.místo ........fotokroužek při škole Pěnčín..................4347 kusů
3.místo......... 8.tř. ZŠ Desná ................................... 2305 kusů
4.místo ........ 9.třída ZŠ Zásada .............................. 2052 kusů
Vítězům gratulujeme a přejeme krásné počasí při stanování u Máchova jezera , kam třída pojede užít vyhraný obnos. 
Ostatním soutěžícím bychom chtěli tímto poděkovat za účast a popřát jim úspěch při účasti v dalších ročnících této či jiné soutěže pořádaných naším muzeem.
Musíme bohužel konstatovat , že letošní účast byla ještě slabší než v loni a to jsme oslovili e-mailem cca 200 škol v libereckém kraji a to dokonce 2x. Školy v dosahu muzea jsme dokonce navštívili osobně. I přesto se nám nepodařilo do soutěže zapojit více kolektivů.
I tak jsme shromáždili okolo 400 kg použitých baterií ,které předáme firmě , zabývající se jejich recyklaci. I díky všem soutěžícím se nestanou hrozbou pro životní prostředí.

více »

II.ročník soutěže o 5.000 ,- Kč ve sběru baterií !!!

11.2.2015

Vážení rodiče

Muzeum energie vyhlašuje II.ročník soutěže ve sběru použitých baterií.  V období od 16.2.2015 do 15.5.2015 budou soutěžící kolektivy sbírat použité baterie , které na konci období dopraví do muzea. Ti , kteří sesbírají největší kusové množství , vyhrají hlavní cenu - 5.000 ,. Kč !!!!!!!! Podmínkou pro účast je komentovaná prohlídka Muzea energie , která zvýší povědomí o obnovitelných zdrojích energie , její výrobu a využití.

Podrobnosti najdete v souborech umístěných v galerii.

RODIČE - podpořte svě děti , kontaktujte školu a umožněte svým ratolestem boj o zajímavou cenu , která třeba může financovat  školní výlet na závěr školního roku !!!!!!!

více »

POZOR ! Všem sběratelům turistických známek !

14.1.2015

Naše muzeum dosáhlo dalšího milníku. Po dvouletém snažení jsme se stali majiteli své vlastní TURISTICKÉ ZNÁMKY a to na základě hlasování registrovaných sběratelů , kteří v průběhu prosince rozhodli v náš prospěch poměrem  132x Ano  :  43x NE. Současně se známkou máme k dispozici i TURISTICKOU NÁLEPKU.

Počínaje víkendem bude známka k dispozici a to na jediném prodejním místě – MUZEUM ENERGIE ve Velkých Hamrech u Jablonce nad Nisou.

BUĎTE MEZI PRVNÍMI , KDO DOPLNÍ SVOJI SBÍRKU !!!!!!!!!!!!!

Tímto bychom chtěli poděkovat p.Slávkovi Suchému , přednímu sběrateli z Liberce za pomoc a podporu při jejím získání.

více »

Muzum provoní dřevo

16.10.2014

Pro naše návštěvníky jsme pro zimní období od listopadu do konce února připravili prodejní výstavu dřevěných soch od nadšeného amatérského řezbáře Tomáše Gärtnera , který se ve volném čase věnuje tomuto koníčku. Je tvůrcem několika desítek soch , které zdobí nejeden veřejný či soukromý prostor. Mimo jiné je autorem dřevěných betlémů v životní velikosti , které budou  chloubou adventního času v Jablonci nad Nisou , Koberovech a také ve Frýdlantě. Sochy , které budou instalovány v prostorách muzea bude možno zakoupit a bude zde také k dispozici katalog autorových děl , které bude možno po dohodě objednat. Pro inspiraci si ve fotogalerii můžete prohlédnout průřez jeho tvorbou.

více »

Pohled do expozice muzea

5.5.2014

Několik fotografií z expozice muzea a vodní elektrárny.

více »

Jak nás najdete.

5.5.2014

Zde najdete fotogalerii , která Vás k nám dovede.

více »

FACEBOOK

10.3.2014

I naše muzeum má svůj profil na Facebooku. Zde najdete nejaktuálnější  informace z muzea.


 

 

Nová Expozice - Světlo je život

23.1.2013

Navštivte naši novou expozici Světlo je život. Sledujte s námi cestu od petrolejové lampy až po nejmodernější osvětlení

více »© Copyright MuzeumEnergie.cz

Tel: (+420) 607 872 242, (+420) 724 050 497
e-mail: muzeumenergie@seznam.cz