Větrná energie

Vítr jako další z možností alternativní výroby elektrické energie umožnuje výroby naprosto bezodpadovou technologii a bez jakéhokoliv prokazatelného vlivu na životní prostředí. Jedná se většinou o stavby tzv. "dočasné" a jsou umístovány na "větrných" místech. Většinou se jedná o vyšší místa, která zachytávají intenzivnější a trvalejší  "vítr" a tím dosahují stabilnější a rovnoměrnější výroby el.ektrické energie.

V Albrechticích stojí moderní větrná turbína hned vedle torza dávného větrného mlýna. Torzo je zde jako připomínka dávné prozíravosti a technického umu našich předků

 

Existuje řada různorodých názorů na umistění větrných elektráren a jejich vliv na  "krajinu", ale jedná se o naprosto unikátní zdroj přírodní síly, který je alternativní protipól např. zdrojů spalujících fosilní paliva. V České republice je tento přírodní zdroj  v dloudobé "nelibosti" a přestože, např.sousední země jsou již řadu let před námi s instalací a využíváním tohoto alternativního zdroje v Čechách bohužel  "vítězí" česká malost, úřední opatrnost, lobismus a aktivity "strážců přírody".

Jakoby člověk se svojí aktuální potřebou el.energie nebyl součástí "přírody" ? Existují "specialisté" v oboru živnotního prostředí, kteří jsou evropskými i světovými odborníky na vliv životního prostředí a ani ti stojíc po našem boku , za podpory svých renomovaných a uznávaných prací v Čechách a v zahraničí , nebyli schopní  překonat "odpor" místních lidí  na Frýdlantsku k výstavbě větrných elektráren.

Nyní ti samí lidé "dostanou" darem od Polska větrnou farmu nevídaných rozměrů, počtů a výkonu a budeme přihlížet výrobě el.energie na bogatynských pláních. Ano v Čechách jsme uchránili krajinu před výstavbou větrných elektráren.

Zvítězil rozum ??

Novinky

REPORTÁŽ ČESKÉ TELEVIZE

2.6.2017

Výročí naší elektrárny zaujalo Českou televizi a pro Regionální zpravodajství natočila o nás reportáž. Její obsah můžete shlédnout zde : https://www.youtube.com/watch?v=zYvudzowVmw&feature=youtu.be

 

NAPSALI O NÁS

4.5.2017

 

VÝROČNÍ TURISTICKÁ VIZITKA

JEDINEČNÁ ŠANCE PRO SBĚRATELE TUR.VIZITEK !!!!!!!!!
Vzhledem k faktu , že letos naše vodní krasavice slaví 110 let provozu , nemohli jsme tento fakt nechat bez povšimnutí a proto jsme dnes převzali v Liberci emisi výročních vizitek vydaných pro upomínku tohoto jubilea .
Vizitka bude k mání počínaje tímto víkendem (25.3.) po dobu letošního roku a nebo doprodání zásob.........
Kdo se chce stát jejím hrdým majitelem , neměl by otálet s návštěvou muzea !!!!!!!!!!!!!!!!

více »

PF 2017

31.12.2016

Tímto bychom chtěli poděkovat všem našim návštěvníkům a příznivcům za podporu v roce 2016 a zárověň přejeme všem klidný a úspěšný rok 2017.
kolektiv Muzea energie

 

Vyřezávaný betlém od zakladatele muzea

24.11.2016

NASAJTE ATMOSFÉRU VÁNOC 
V rámci podvečerních procházek si můžete prohlédnout nainstalovaný ,rozsvícený betlém od tvůrce Dřevěné sochy Gärtner. A to v uličce Skřivánčí stezka (Žižkův vrch ,Jbc). Rozsvícen bude denně od 15.00 - do 23.00 hodin a též ráno od 5,00 - 8.00 hodin.
Pro letošní rok autor vyřezal partičku hudebníků a proto budete mít možnost shlédnout již 23 postav !!!
Pokud budete tento příspěvek sdílet , uděláte nám radost .........

více »

POZOR ! Všem sběratelům turistických známek !

14.1.2015

Naše muzeum dosáhlo dalšího milníku. Po dvouletém snažení jsme se stali majiteli své vlastní TURISTICKÉ ZNÁMKY a to na základě hlasování registrovaných sběratelů , kteří v průběhu prosince rozhodli v náš prospěch poměrem  132x Ano  :  43x NE. Současně se známkou máme k dispozici i TURISTICKOU NÁLEPKU.

Počínaje víkendem bude známka k dispozici a to na jediném prodejním místě – MUZEUM ENERGIE ve Velkých Hamrech u Jablonce nad Nisou.

BUĎTE MEZI PRVNÍMI , KDO DOPLNÍ SVOJI SBÍRKU !!!!!!!!!!!!!

Tímto bychom chtěli poděkovat p.Slávkovi Suchému , přednímu sběrateli z Liberce za pomoc a podporu při jejím získání.

více »

Pohled do expozice muzea

5.5.2014

Několik fotografií z expozice muzea a vodní elektrárny.

více »

Jak nás najdete.

5.5.2014

Zde najdete fotogalerii , která Vás k nám dovede.

více »

FACEBOOK

10.3.2014

I naše muzeum má svůj profil na Facebooku. Zde najdete nejaktuálnější  informace z muzea.


 

 

Nová Expozice - Světlo je život

23.1.2013

Navštivte naši novou expozici Světlo je život. Sledujte s námi cestu od petrolejové lampy až po nejmodernější osvětlení

více »© Copyright MuzeumEnergie.cz

Tel: (+420) 607 872 242, (+420) 724 050 497
e-mail: muzeumenergie@seznam.cz